دسته بندی نشدهکنترل ذهن

سایکوسایبرنتیک

روانشناسی سایکوسایبرنتیک

دکتر مکسول مالتز در کتاب معروف سایکوسایبرنتیک خودش بیان میکند یک فرد نمیتواند فراتر از تصویری که در ضمیرناخوداگاه ذهن اش دارد، پرواز کند.

او که یک جراح زیبایی امریکایی بود که در طی سال ها تجربه جراحی متوجه می‌شود وقتی در ظاهر بیماران تغییر ایجاد میکند (مثل فرم بینی و یا جراحی لکه های پوستی) چیزی فراتر از شکل ظاهری آنها، یعنی کاراکتر و شخصیت آنها شروع به تغییر میکند. به عبارتی تصویر ذهنی انها تغییر میکند و به همراه ان شخصیت او تغییر میکند.

سپس او به طور رسمی در زمینه روانشناسی فعالیت میکند و در سال ۱۳۳۸ شمسی کتاب ارزشمندی در زمینه تصویر-ذهنی مینویسد که هنوز بعد ۶۴ سال معتبر است و در روانشناسی موفقیت استفاده میشود.

مکسول در این کتاب توضیح می‌دهد که همه ی ما تصویر-ذهنی ویژه ای از خود در ناخودآگاه مان ذخیره داریم که دلیل اصلی الگوهای فکری و رفتاری ما هستند. هر مسیری و یا تصمیمی را که در زندگی انتخاب می‌کنیم با این تصویر ذهنی مرتبط است و نتایج هماهنگ با این تصویر را به همراه دارد.

متاسفانه به دلیل قالب بودن محیط و شرایط منفی در جامعه، بیشتر افراد تصویر ضعیف و منفی از خود دارند که این باعث می‌شود آنها نتوانند اهداف و انگیزه های خود را زندگی کنند که در نهایت این باعث می‌شود افراد سرخورده، غمگین و از زندگی ناامید شوند.

در حالی که کلید حل معما همان جا در ذهن افراد و در ضمیرناخوداگاه ما قرار دارد، و این همت ما را می‌طلبد تا صبورانه تصویر-ذهنی خودمان را بشناسیم و آن را با یک تصویر جدید، شاد، موفق و ثروتمند جایگزین کنیم.

مجموعه یونیورمایند متعهد است به جویندگان راه موفقیت، کمال و رشد در تغییر تصویر-ذهنی خود بطور حرفه ای یاری رساند تا بتوانند در نتیجه ی این تغییر، آن زندگی ایده ال خود را تجربه کنند.

عرفان اُلام

 

نتیجه‌ای پیدا نشد.
keyboard_arrow_up